Styczeń 18 2019 10:56:02
image Nawigacja image
image Aktualnie online image
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino 10a

WWW:
www.ospgorawino.org
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Numer konta:
77 8581 1043 0605 5332 2000 0001
image Kolizja na trasie Gorawino/Rymań image

Wyjazd 6/2017
07-08-2017

Chwilę przed godz. 21:00 wyjazd zastępu OSP Gorawino do "dachowania" pojazdu na drodze Rymań / Gorawino. Na miejscu okazało się, że do dachowania pojazdu nie doszło. Kierujący pojazdem zjechał "jedynie" do rowu. Kierowcy oraz pasażerowi pomocy udzieliła załoga pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybyły również chwilę przed nami dwa zastępy OSP KSRG Rymań. Zdarzenie nie wymagało interwencji straży pożarnej więc wszystkie zastępy wróciły po kilkunastu minutach do swoich remiz.

 

image Wypadek w Mechowie image

Wyjazd 5/2017
04.08.2017

W godzinach wieczornych wyjazd zastępu OSP Gorawino do zdarzenia drogowego w miejscowości Mechowo, gdzie kierujący pojazdem VW stracił panowanie nad autem i uderzył w dwa drzewa po czym dachował. Kierujący przetransportowany został do Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. Droga przez kilka godzin była zamknięta.

Na miejsce zadysponowano:
JRG Kołobrzeg
2 x OSP KSRG Rymań
OSP Gorawino
ZRM
Policja


 

image Gniazdo os w Mechowie image

# Zdarzenie 4
11.07.2017

W dniu 11.07.2017 wyjazd zastępów OSP Gorawino i OSP KSRG Rymań do miejscowości Mechowo, gdzie gniazdo szerszeni stwarzało zagrożenie dla mieszkańców budynku. Na miejscu stwierdzono, że gniazdo należy do os i z uwagi na realne zagrożenie dla mieszkańców zostało ono usunięte przez strażaków.

 

image 3 miejsce w zawodach powiatowych image

24 czerwca w o godzinie 15:00 w Karcinie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Męska drużyna OSP z Gorawina zajęła 3 miejsce na 8 startujących drużyn. Świetnie spisali się nasi strażacy uzyskując 3 czas w sztafecie oraz 1 w bojówce (37,1s) jednak sędziowie postanowili przyznać nam 10 punktów karnych za ćwiczenie bojowe i tym samym zamiast 1 zajęliśmy 3 miejsce na podium.

W drużynie męskiej zwyciężyła drużyna z Korzystna, a w kobiecej drużyna z Rusowa przed Siemyślem i Karcinem.

Poniżej tabela końcowa grupy męskiej (oparta na naszych zapiskach, być może komisja sędziowska udostępni oficjalne zestawienie na swojej stronie www)

Zwycięzcy z poszczególnych grup reprezentować będą powiat na szczeblu wojewódzkim.


Więcej zdjęć znaleźć można w galerii (wybierz z paska nawigacji)

 

image 60-lecie OSP Gorawino image

60-lecie OSP Gorawino
1957-2017

W dniu 17 czerwca obchodziliśmy 60-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorawinie.

To już od 60 lat OSP Gorawino wpisuje się w historię naszej miejscowości. Z tej okazji zorganizowany został "Bal Strażaka", w którym uczestniczyli członkowie jednostki oraz zaproszeni goście.

O godzinie 16:30 udaliśmy się do Kościoła Parafialnego w Gorawinie, gdzie uczestniczyliśmy w mszy świętej w intencji członków OSP Gorawino. Następnie o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy oficjalną część naszego święta.

Po przywitaniu gości przedstawiliśmy historię jednostki. Następnie wręczone zostały odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania dla osób wspierających funkcjonowanie gorawińskiej straży pożarnej. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, do której przygrywał nam DJ "Okonek" z Rymania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za piękne słowa wsparcia i uznania, które motywują nas do dalszego rozwijania jednostki oraz naszych umiejętności.

Poniżej lista członków OSP Gorawino wyróżnionych medalami i odznaczeniami:

Odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali:
1. Bereda Wojciech
2. Blutka Piotr
3. Sandorski Paweł
4. Surkont Karol

Medale "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" otrzymali:
1. Blutka Tomasz - złoty
2. Kuźma Dariusz - srebrny
3. Kotowski Krzysztof - brązowy
4. Kuźma Kamil - brązowy

Odznakę "Za Wysługę Lat" otrzymali:
1. Blutka Piotr - V
2. Blutka Tomasz - XXV
3. Kozioł Stanisław - XV
4. Kuźma Bronisław - XXX
5. Kuźma Ewa - V
6. Kuźma Henryk - XX
7. Surkont Grzegorz - XX
8. Wronka Jarosław - X
9. Wosiniak Hubert - XX

Zdjęcia znajdziecie w galerii

image Zwycięstwo w zawodach gminnych image

Tegoroczne zawody gminne uważamy za udane. Z uwagi na dużą ilość osób na ćwiczeniach postanowiliśmy wystawić w tym roku dwie drużyny seniorów. Dzięki odpowiedniej mobilizacji zajęliśmy i 1 i 3 miejsce w końcowej klasyfikacji! Dzięki zwycięstwu już w czerwcu tego roku weźmiemy udział w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się w Karcinie (o dacie i godzinie jeszcze oczywiście poinformujemy). Poniżej przedstawiamy tabelę końcową z zawodów:


image Wspomnienie św. Floriana image

3 maja udaliśmy się do Kościoła Parafialnego w Gorawinie, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystości liturgicznej Głównej Patronki Polski podczas, której obchodzono również wspomnienie świętego Floriana - patrona strażaków.

Po mszy świętej oraz procesji udaliśmy się tradycyjnie na cmentarz w naszej miejscowości, gdzie zapaliliśmy znicze oraz oddaliśmy honory druhom, którzy odeszli już z naszych szeregów. Na cmentarzu w Gorawinie spoczywa 10 naszych druhów.

image Pożar smietnika image

# Zdarzenie 3
26-03-2017

Po południu wyjazd zastępu OSP Gorawino do pożaru śmietnika z odpadami koło cmentarza w Gorawinie.

 

image Pożar w Rymaniu image

W dniu 22 marca o godz 17:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru hali produkcyjnej w miejscowości Rymań. Na miejsce udaliśmy się 6 osobowym zastępem. Pożar rozprzestrzenił się na wewnętrzne ocieplenie poszycia dachu, ale dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej udało się uniknąć dużych zniszczeń. W akcji trwającej do godzin wieczornych udział brały zastępy OSP z Rymania, Gościna, Drozdowa i Gorawina oraz z JRG Kołobrzeg i Koszalina. Na miejscu pojawiło się również 5 ZRM, które do szpitali przewiozły 11 pracowników hali.

image Zebranie sprawozdawcze image

W dniu 23 lutego o godzinie 18:00 w remizie OSP Gorawino odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2016. Uczestniczyli w nim członkowie OSP oraz zaproszeni goście tj. Prezes Gminny OSP - Grzegorz Ruciński, Komendant Gminny OSP - Robert Piskorz, Wójt Gminy Rymań - Mirosław Terlecki oraz kapitan Krzysztof Azierski z PSP Kołobrzeg. Na zebraniu przedstawione zostały sprawozdania za rok poprzedni oraz plan działalności na rok 2017.


image Szkolenie z ratownictwa lodowego image

23 lutego 3 członków naszej OSP uczestniczyło w szkoleniu z ratownictwa lodowego. Część teoretyczna, która obejmowała omówienie taktyki działań ratowniczych na lodzie oraz niezbędnego wyposażenia do prowadzenia takich działań przeprowadzona została w budynku Mariny Solnej w Kołobrzegu. Następnie uczestnicy szkolenia udali się nad jezioro Kamienica, gdzie przedstawione zostały sposoby podejmowania osoby, pod którą pękła pokrywa lodowa. Organizatorem szkolenia była OSP Tryton.


image Polecamy image
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

image e-Kronika image

Tekst alternatywny

image Statystyka image

Pożary-0
Miejscowe zagrożenia-0
Inne zdarzenia-0
Alarmy fałszywe-0

Ogółem-0


Ostatni wyjazd:
02-12-2018


Rok 2018 ogółem - 22
Rok 2017 ogółem - 9
Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com