Kwiecień 24 2018 06:54:05
image Nawigacja image
image Aktualnie online image
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
image Wstąp do OSP image
Tekst alternatywny
image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino 10a

WWW:
www.ospgorawino.org Tel.Prezes:
609298262
Admin www:
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425
image Działamy społecznie image

 

 

3 grudnia strażacy z naszej jednostki czyścili rynnyzamontowane na budynku kościoła w Gorawinie.

 

 

 

 

 


image Druh Krzysztof Kotowski odznaczony image

1 grudnia w Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbyła się Akademia Honorowych Dawców Krwi. Podczas uroczystości doceniono I odznaczono 30 osób, które między innymi oddały powyżej 6 litrów krwi. Wśród nich znalazł się również druh Krzysztof Kotowski z naszej jednostki. Został on odznaczony medalem honorowego dawcy krwi III stopnia. Gratulacje.

image Powalone drzewo image

#Zdarzenie nr 13
02.12.2016

O północy z 1 na 2 grudnia wyjazd 6-cio osobowego zastępu OSP Gorawino do powalonego drzewa pomiędzy Gorawinem, a Jarkowem. Przeszkodę usunięto w ciągu 25 minut.

 

image Pożar budynku gospodarczego w Drozdowie image

W dniu 16.11.2016 o godzinie 8:40 wyjazd zastępu OSP Gorawino w ilości 6 strażaków-ratowników do pożaru budynku gospodarczego w Drozdowie. Ogień trawił inwentarz budynku oraz nagromadzone w nim bele. Na miejsce zjechały się zastępy OSP z Gminy Rymań, JRG Kołobrzeg oraz specjalistyczny pojazd do napełniania butli powietrznych z Koszalina. W trakcie działań zadysponowane zostało również OSP z Gościna. Działania strażaków polegały na obronie części obiektu nie objętego pożarem oraz na ugaszeniu palących się już materiałów palnych. Z uwagi na ich dużą ilość działania gaśnicze trwały do godziny 23:30. W nocy na miejscu pozostał zastęp OSP Drozdowo oraz JRG Kołobrzeg celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia natomiast dzień później od godziny 10:30 wraz z innymi jednostkami przystąpiliśmy do dogaszania pozostałych źródeł ognia. Z uwagi na ogromne zadymienie strażacy zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Działania gaśnicze zostały zakończone o godz. 14:00, a w ich prowadzenie zaangażowanych było ponad 40 strażaków.


image Wyjazdy w związku z silnym wiatrem image

Dwa wyjazdy w dniu 05.10.2016 roku zanotowała nasza jednostka w związku z panującym silnym wiatrem. Najpierw tuż po godzinie 13:00 wyjazd do powalonego drzewa na drodze Gorawino - Jarkowo, następnie przed godziną 15:00 wyjazd naszych strażaków do usunięcia niebezpiecznie zwisającej gałęzi w okolicach miejscowości Drozdowo. W całym powiecie odnotowanych zostało dzisiaj wiele zgłoszeń w związku z porwistym wiatrem.

image Pożar w Petrykozach image

W dniu 07.09.2016 około godz. 21:00 wyjazd zastępu OSP Gorawino do pożaru ścierniska w miejscowości Petrykozy. W trakcie dojazdu dyżurny PSP Kołobrzeg polecił nam powrócić do remizy z uwagi na to, że sytuajcę opanował już zastęp OSP Świecie Kołobrzeskie i nie było potrzeby dysponowania dalaszych sił i środków. Spłonęło 5 arów ścierniska. Na miejsce dysponowano również 2 zastępy OSP KSRG Rymań i zastęp JRG Kołobrzeg.

image Polsko-Niemiecki Dzień Strażaka 2016 image

W dniu 27.08.2016 roku o godzinie 16:00 na boisku sportowym w Rymaniu odbył się "Polsko-Niemiecki Dzień Strażaka 2016". Impreza rozpoczęła się zawodami sportowo - pożarniczymi, w których udział wzięły jednostki z OSP Kiełpino, OSP Gościno, OSP Siemyśl, OSP Starnin, OSP Drozdowo, OSP Rymań oraz z OSP Gorawino. Niestety nie przybyli do Rymania strażacy z zaprzyjaźnionej gminy Marienwerder w Niemczech z uwagi na fakt, że pojawią się oni na zbliżających się dożynkach w Rymaniu.
Rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach tj. musztra, sztafeta i bojówka. Całości przyglądali się zaproszeni goście, między innymi:

Prezes Zarządu Powiatowego OSP - dh Jerzy Bartnik
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP - st. kpt. Andrzej Gołdyn
Wójt Gminy Rymań - Mirosław Terlecki
Starosta Powiatowy - Tomasz Tamborski
Zarząd Gminny OSP Gminy Rymań
oraz oczywiście licznie przybyli widzowie.

Impreza przebiegała w wesołej atmosferze, a weterani naszych jednostek OSP ponownie mieli okazję ubrać mundur strażacki i poczuć smak rywalizacji pożarniczej. Wszystkie jednostki zajęły oczywiście pierwsze miejsca, gdyż to zabawa i integracja były w tym dniu najważniejsze. Na zakończenie zawodów, wójt Mirosław Terlecki złożył w imieniu strażaków z naszej gminy serdeczne podziękowania byłemu już Komendantowi Gminnemu OSP - dh Jerzemu Puchalskiemu. W imieniu jednostki OSP Gorawino, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Zdjęcia z imprezy w galerii pod tytułem: "Polsko - Niemiecki Dzień Strażaka 2016"

 

image Kolejny zakup image

 

 

Nasza jednostka wzbogaciła się w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Z własnych środków zakupiliśmy dwa kompletne aparaty powietrzne AirGo Pro firmy MSA Auer. Mamy nadzieje, że dzięki nowemu wyposażeniu zwiększy się poczucie bezpieczeństwa w naszej miejscowości i nie tylko, a sam sprzęt pozwoli naszym ochotnikom na odpowiednią reakcję na zastane zagrożenie.

image Pomagaliśmy w Rymaniu image

17 sierpnia 2016 roku 4 członków naszej OSP udało się do Rymania, gdzie wraz z OSP Rymań oraz mieszkańcami pomagaliśmy w zabezpieczeniu dachu, którego to poszycie zostało strawione przez ogień w trakcie pożaru, do którego doszło 10 sierpnia br. W skutek pożaru zalane zostały mieszkania sześciu rodzin, kilkanaście osób zostało bez dachu nad głową. Pracowaliśmy od godziny 16:00 do 20:30. Ostatecznie usunęliśmy uszkodzone poszycie dachu i zabezpieczyliśmy całość plandeką.


image Przycinaliśmy gałęzie przy kościele image

W dniu 25 lipca, 12 członków OSP Gorawino uczestniczyło w przycinaniu gałęzi drzew znajdujących się na terenie Kościoła w Gorawinie. W okresie wakacyjnym oraz w czasie żniw przez naszą miejscowość przejeżdża ogromna ilość pojazdów. Gałęzie zwisające nad jezdnią znacznie ograniczały widoczność na łuku drogi więc naprawiliśmy ten problem.


image Kolejny dzień poszukiwań image

#Zdarzenie nr 7 05-07-2016

Od godzin porannych do około godz 14:00 zastęp OSP Gorawino uczestniczył ponownie w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca miejscowości Dębica. W poszukiwaniach uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z Gminy Rymań, Policja, Straż Graniczna oraz mieszkańcy Dębicy. W dalszym ciągu nie natrafiono na ślad zaginionego. Wszelkie osoby mogące mieć informację na temat zaginionego Sławomira Golika z Dębicy proszone są o kontakt z Policją (997, 112).

 

image Polecamy image
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

image e-Kronika image

Tekst alternatywny

image Statystyka image

Pożary-2
Miejscowe zagrożenia-0
Inne zdarzenia -0

Ogółem-2


Ostatni wyjazd:
09-04-2018


Rok 2017 ogółem - 9
Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

image Licznik image
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com