Sierpień 17 2018 07:16:53
image Nawigacja image
image Aktualnie online image
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino 10a

WWW:
www.ospgorawino.org
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Numer konta:
77 8581 1043 0605 5332 2000 0001
image "Choinka" w Gorawinie image

W sobotę, 3 lutego 2018 r, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Zorganizowany został wspólnie przez: Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino. Nad całością imprezy czuwał sołtys Gorawina, Jan Pastuch.  

Jak zawsze, na zabawę przyszło mnóstwo dzieci oraz spora grupa rodziców. Większość dzieci była pięknie przebrana w stroje karnawałowe. Wszyscy bawili się wspaniale w oczekiwaniu na przyjście Mikołaja. W balu uczestniczyli nauczyciele ze  Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie, którzy prowadzili zabawy i konkursy dla dzieci. Były one profesjonalnie przygotowane, a dzieci chętnie brały w nich udział. Nie zabrakło drobnych nagród i upominków dla najlepszych. Wyłoniono króla i królową balu, tym razem dość „młode” dzieciaczki, które zresztą potrafiły się świetnie przez cały bal bawić.  

    Jednak najważniejszym elementem całej imprezy karnawałowej był św. Mikołaj, a kulminacyjnym punktem było rozdawanie paczek. Organizatorzy zabawy przygotowali ponad 70 paczek!

Całość zabawy była dobrze zorganizowana. Nie zabrakło w bufecie napojów, wspaniałych ciast upieczonych przez rodziców dzieci ze szkoły w Gorawinie oraz tak lubianych przez dzieci frytek.  

Autor tekstu i zdjęcia: Tadeusz Dach - gorawino.net

image 1% PODATKU image

Przekazując 1% swojego podatku na rzecz OSP w Gorawinie wspierasz jednostkę w zakupie specjalistycznego sprzętu.

To bardzo proste ! Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38).

- w pozycji 122 wpisujemy nr KRS 0000116212
- w pozycji 123 wpisujemy obliczoną kwotę 1%
- w pozycji 124 wpisujemy: OSP GORAWINO, 78-124 GORAWINO 10A, woj. zachodniopomorskie
- w pozycji 125 zaznaczamy X tym samym wyrażając zgodę na przekazanie 1%

UWAGA ! NIE MOŻNA POMYLIĆ SIĘ W NR KRS, POMYŁKA OZNACZA NIE ZŁOŻENIE WNIOSKU

Przekazane pieniądze wpłyną na konto Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie przekazane zostaną naszej jednostce.

Apel kierujemy do:

- Strażaków ochotników, ich rodzin i znajomych, działaczy oraz członków współdziałających oraz sympatyków ochotniczego pożarnictwa.
- Wszystkich podatników, którym na sercu leży rozwój i kontynuacja chlubnych tradycji ruchu strażackiego, wyrażających się w niesieniu bezinteresownej pomocy.
- Wszystkich identyfikujących się z ochotniczym pożarnictwem, wykonujących zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz wspierających różne formy pracy kulturalno-oświatowej, rozwijających działalność artystyczną i sportową w Ochotniczej Straży Pożarnej

Z góry dziękujemy za wsparcie!

image WOŚP 2018 image

 

Jak każdego roku włączyliśmy się w organizację WOŚP w Gorawinie :)

image Walne Zebranie Sprawozdawcze image

Proponowany porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania.
4. Sprawozdanie z działalności.
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Przestawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok bieżący.
8. Dyskusja.
9. Absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy.
10. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
11. Wolne wnioski.
12. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji.
13. Zakończenie zebrania.

image Podsumowanie roku 2017 image

image Życzymy wesołych świąt! image

image Ostatnie wyjazdy w roku image

Wyjazd 8/2017 - 25.10.2017
Pomoc dla załogi pogotowia ratunkowego w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki.

Wyjazd 9/2017 - 24.12.2017
Usuwanie skutków wichury - konar na jezdni pomiędzy Gorawinem, a Białokurami.

 

image Szkolimy się image

Druh Tomasz Blutka, Karol Surkont oraz Piotr Blutka ukończyli z wynikiem pozytywnym kurs KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc), który organizowany był w Komendzie PSP w Kołobrzegu. Serdecznie im gratulujemy.
To nie koniec szkoleń w jakich nasi strażacy będą brali udział. Jeszcze w grudniu rozpocznie się szkolenie kierowców-konserwatorów oraz szkolenie podstawowe, na które również delegujemy kilku naszych strażaków.

Informujemy również, że pod koniec listopada odbyła Uroczysta Akademia PCK, w trakcie której wręczono odznaczenia dla Honorowych Krwiodawców. Wśród 36 odznaczonych krwiodawców znalazł się Krzysztof Kotowski, członek naszej jednostki, który otrzymał odznakę II stopnia za oddanie 12 litrów krwi.

 

image Odszedł Druh Leszek Bezłada image

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 05.10.2017 roku zmarł członek naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, Druh Leszek Bezłada. To śp. Dh Leszek w 1983 roku "przywiózł" do naszej remizy zakupiony wtedy nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki "Żuk". Przez lata swojej czynnej służby działał na stanowisku kierowcy, a następnie również gospodarza. Następnie już jako członek wspierający wpisywał się w życie OSP Gorawino. Druh Leszek słynął ze swojego zaangażowania w dbaniu o sprzęt będący na wyposażeniu naszych strażaków. Do dzisiaj wielu druhów wspomina jak wieczorami można było usłyszeć dźwięk motopompy dobiegający z remizy, a w niej spotykali właśnie Druha Leszka, który dbał o należytą gotowość sprzętową jednostki. Podczas obchodów 50 lecia jednostki odznaczony został Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.


image Pożar ścierniska w Petrykozach image

Wyjazd 7/2017
13.08.2017

Około godziny 15:35 wyjazd 6 osobowego zastępu do pożaru ścierniska w miejscowości Petrykozy. Po dotarciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu przystąpiliśmy do "złapania" ognia w miejscu, gdzie zagrażał bezpośrednio nieskoszonemu jeszcze zbożu. W użyciu szybkie natarcie i sprzet podręczny. Po chwili dojeżdża OSP Starnin, 2 zastępy OSP KSRG Rymań i OSP Drozdowo. Wspólnymi siłami ogarniamy cały ten "bałagan" i wracamy do remiz. Spłonął spory obszar ścierniska, ogień nie zdążył objąć zboża.

image Kolizja na trasie Gorawino/Rymań image

Wyjazd 6/2017
07-08-2017

Chwilę przed godz. 21:00 wyjazd zastępu OSP Gorawino do "dachowania" pojazdu na drodze Rymań / Gorawino. Na miejscu okazało się, że do dachowania pojazdu nie doszło. Kierujący pojazdem zjechał "jedynie" do rowu. Kierowcy oraz pasażerowi pomocy udzieliła załoga pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybyły również chwilę przed nami dwa zastępy OSP KSRG Rymań. Zdarzenie nie wymagało interwencji straży pożarnej więc wszystkie zastępy wróciły po kilkunastu minutach do swoich remiz.

 

image Polecamy image
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

image e-Kronika image

Tekst alternatywny

image Statystyka image

Pożary-8
Miejscowe zagrożenia-3
Inne zdarzenia -0

Ogółem-11


Ostatni wyjazd:
08-08-2018


Rok 2017 ogółem - 9
Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com