Styczeń 18 2019 10:56:26
image Nawigacja image
image Aktualnie online image
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino 10a

WWW:
www.ospgorawino.org
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Numer konta:
77 8581 1043 0605 5332 2000 0001
image Obchody Polsko-Niemieckiego Dnia Strażaka imageimage Remont remizy image

 

W związku z przyjazdem nowego auta ratowniczo - gaśniczego zmuszeni byliśmy w dniu 16 sierpnia (sobota) dostosować remizę do rozmiarów nowego wozu. Pracowaliśmy całą sobotę od godziny 8.00 do 22.00. Zmuszeni byliśmy skuć niewygodny wjazd do garażu oraz przesuwając drzwi garażowe przedłużyć remizę na tyle aby umożliwić swobodne parkowanie auta w garażu. Dodatkowo dokonaliśmy czynności posprzątania remizy oraz odświeżenia farbą drzwi i innych elementów.

image Remont basenu ppoż image

 

W lipcu 2014 r. zakończyliśmy remont basenu ppoż w Gorawinie, który od wielu lat nie spełniał swojej roli. Teren został ogrodzony, a sam basen uszczelniony i wyczyszczony. Obecnie jesteśmy już po rozmowach z MWiK w Kołobrzegu i czekamy na napełnienie basenu wodą.

Dodać należy, że w większości miejscowości takie baseny są niestety zasypywane.

 

 


 

image Gminne i powiatowe zawody sportowo-pożarnicze image

 

 

W gminnych zawodach druzyna seniorów zajęła 3 miejsce, a drużyny MDP dziewcząt i chłopców wygrały w swoich kategoriach. Tydzień później obydwie nasze drużyny MDP zajęły pierwsze miejsca w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w swoich kategoriach wiekowych.

 

 

W dniu 07 Czerwca 2014 roku na boisku sportowym w Rymaniu odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze na szczeblu gminnym, których organizatorem w tym roku była jednostka OSP Rymań. Nasza jednostka wystawiła do rywalizacji 3 drużyny: MDP Dziewczęta Młodsze, MDP Chłopcy Starsi oraz Seniorzy. Podobnie jak w poprzednich latach możemy pochwalić się tym, że wystawiliśmy największą ilość drużyn przystępujących do rywalizacji.

Zawody rozpoczęły się o godz. 14.00 od rozprowadzenia drużyn przed trybunę oraz rozlosowania numerów startowych.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny MDP, które nie mając konkurencji zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

MDP Dziewczęta Młodsze
Skład: Iga Moskwa, Klaudia Szymańska, Paulina Ślusarek, Kornelia Klimek, Weronika Kaszuba, Weronika Blutke, Zuzanna Szarejko, Natalia Surkont

MDP Chłopcy Starsi
Skład: Maciej Wojewódzki, Grzegorz Wojewódzki, Szymon Klepuszewski, Kacper Karkosik, Kacper Kamiński, Krzysztof Obara, Piotr Bereda, Krystian Szarejko
Podczas bojówki chłopcy sprawiali również linię ssawną za przyzwoleniem sędziów.

W następnej kolejności startowały drużyny seniorów. Nasi strażacy spisali się bardzo dobrze lecz punkty karne za przekroczenie strefy zmian oraz zbyt szybkie puszczenie wody przez rozdzielaczowego sprawiły, że zainkasowaliśmy dodatkowe 10 sekund.

Seniorzy
Skład: Tomasz Blutka, Damian Paciorkowski, Karol Surkont, Sebastian Kuźma, Krzysztof Kotowski, Piotr Blutka, Adam Siostrzynkowski, Jarosław Wronka

Po zawodach zostały wręczone medale oraz odznaki za zasługi dla pożarnictwa, w naszej jednostce odznaczeni zostali:

Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa - Bronisław Kuźma

Strażak Wzorowy - Krzysztof Kotowski

Strażak Wzorowy - Jarosław Wronka

Strażak Wzorowy - Kamil Kuźma

W dniu 14 Czerwca 2014 roku nasze drużyny młodzieżowe, które tydzień wcześniej rywalizowały w zawodach gminnych wzięły udział w Zawodach Sportowo - Pożarniczych na szczeblu powiatowym, które odbyły się w Dygowie. Tutaj stawka oraz obsada drużyn była już o wiele większa jednak nasze dziewczęta oraz chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Chłopcy starsi obronili tytuł i z powodu braku konkurencji bezstresowo "wykręcili" bardzo dobre czasy.

Wielkie brawa należą się również naszym młodym kobietom, które pokonały swoje równieśniczki z Gościna, Kukini oraz Charzyna.

MDP Dziewczęta Młodsze
Skład: Iga Moskwa, Klaudia Szymańska, Paulina Ślusarek, Kornelia Klimek, Weronika Kaszuba, Weronika Blutke, Zuzanna Szarejko, Julia Jasina

MDP Chłopcy Starsi
Skład: Maciej Wojewódzki, Grzegorz Wojewódzki, Szymon Klepuszewski, Kacper Karkosik, Kacper Kamiński, Krzysztof Obara, Piotr Bereda, Krystian Szarejko

 
       

 

image Obchody św. Floriana w Gorawinie image

W dniu 03 maja 2014 roku w Kościele Parafialnym w Gorawinie odprawiona została uroczystość liturgiczna głównej patronki Polski podczas, której obchodzono również wspomnienie świętego Floriana - patrona strażaków. Do Kościoła w Gorawinie zawitali druhowie z naszej jednostki oraz z OSP Starnin. Po mszy oraz procesji rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej oraz Piłki Nożnej drużyn OSP organizowany przez naszą jednostkę z okazji dnia strażaka. Po turnieju o godz. 20.00 przyszedł czas na tańce.

 

 


image Dyplom uznania dla naszej jednostki image

image Dzień Kobiet w Gorawinie image

W sobotę 8 marca, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbyły się obchody Dnia Kobiet. Zorganizowała je rada sołecka miejscowości przy pomocy pozostałych organizacji działających w Gorawinie. Na spotkanie w sali wiejskiej, zaproszono Panie z całego sołectwa.  Przybyły one bardzo licznie tak, że wszystkie miejsca były zajęte! Stoły uginały się od wspaniałych ciast, nie zabrakło kawy i herbaty, które donosili kelnerzy (strażacy z OSP w strojach galowych). Na uroczystość zaproszono również emerytów z Klubu Seniora „Pod Aniołami” działającego przy GOPS w Rymaniu.

 

teskt i zdjęcie pochodzi z portalu www.gorawino.net

kliknij tutaj aby zobaczyć więcej zdjęć

image Udany karnawał w Gorawinie image

 

 

W sobotę 8 lutego 2014 r, w świetlicy wiejskiej w Gorawinie, odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Zorganizowana została wspólnie przez: Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino. 

image Podpisano umowę na nowe wozy strażackie image

Gmina Rymań zakupi 4 nowe pojazdy dla OSP. Samochody trafia do Rymania, Gorawina, Drozdowa i Starnina. Będą to nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Ich zakup zostanie dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Umowy w tej sprawie podpisane zostały, w poniedziałek, 30 grudnia 2013 r. w Rymaniu. Podpisy na nich złożyli wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski i członek Zarządu WojewództwaZachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

image Zabawa karnawałowa image

image Wypadek pod Gorawinem image

 

W dniu 27.01.2014 roku zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Gorawino-Rymań. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, 2 osoby trafiły do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu działały także OSP KSRG Rymań i JRG Kołobrzeg.

 

 


image Polecamy image
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

image e-Kronika image

Tekst alternatywny

image Statystyka image

Pożary-0
Miejscowe zagrożenia-0
Inne zdarzenia-0
Alarmy fałszywe-0

Ogółem-0


Ostatni wyjazd:
02-12-2018


Rok 2018 ogółem - 22
Rok 2017 ogółem - 9
Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com